انواع سیر و موسیر
خانه / سیر صادراتی / سیر برای صادرات | بزرگترین عرضه کننده سیر در ایران

سیر برای صادرات | بزرگترین عرضه کننده سیر در ایران

همانطور که می دانید سیر یک گیاه علفی دائمی است که به ارتفاع چهل سانتی متر می رسد. برگهای آن باریک و راه راه به رنگ سبز تیره و گلهای آن کوچک و صورتی است که در انتهای ساقه به صورت چتر ظاهر می شود. سیر یک آنتی بیوتیک طبیعی است که سلامتی را بهبود می بخشد. ژرمانیوم می تواند یون های مثبت را خنثی کرده و جریان خون را تسهیل کند ، سطح انرژی بدن را افزایش داده و درد و درد را تسکین دهد. به طور طبیعی ، تمام سلولهای بدن انسان حاوی ژرمانیوم هستند. با ما همراه باشید تا در مورد رشد سیر از میخک و همچنین گل سیر فرانسوی و گل گیاه سیر ، کاشت سیر در ماه اکتبر مطلع شوید.

سیر برای صادرات

بهترین سیر برای صادرات

ابتدا می خواهیم نحوه رشد سیر در گلدان ها را توضیح دهیم. ممکن است بارها در معرض این شرایط قرار داشته باشید. چند پیاز یا چند سیر تازه را به خانه می آورید. و یک یا دو هفته بعد به آنها می آیید و می بینید که یکی یا دو تا از آنها ریشه دارد. جوانه زدند و سبز کردند. اما اکنون با پیاز و سیر جوانه زده چه کاری باید انجام دهیم؟ اگر در پیاز و سیر جوانه زده شود جوانه ها و ریشه ها کوچک هستند ، احتمالاً برای استفاده مناسب. فقط آنها را به نصف پیاز یا سیر برش داده و جوانه های باقی مانده را برش دهید. البته باید از قالب و پوسیدگی مراقب باشید ، به خصوص اگر آنها بیش از یک هفته در سرما و تاریک باشند. اگر فقط بخش کوچکی از آنها در حال پوسیدن است ، آن را برداشته و از بقیه استفاده کنید. اگر پیاز یا میخک سیر به نظر می رسد سیاه یا ترد است ، آن را بیرون بیاورید. آیا می توانید پیاز و سیر جوانه زده کاشته کنید؟ تقریباً بله تنها استثنا این است که سیر یا پیاز نباید به طور جدی قالب گرفته یا پوسیده شود. اگر آسیب کمی به پیاز جوانه زده و سیر وجود دارد ، می توانید قسمت آسیب دیده را به راحتی از بین ببرید. حالا شاید بخواهید بدانید که پیاز یا سیر را کاشته ایم یا نه؟ آیا سیر یا پیاز بیشتری دریافت خواهیم کرد؟ برای پیاز باید بگویم متأسفانه نه ، اما شاید برای سیر باشد. در هر دو سیر و پیاز ، پیاز زیادی به دست می آورید ، که فکر می کنم بسیار خوشمزه است ، و این باعث می شود کاشت پیاز یا سیر ارزش انجام دادن را داشته باشد.

سیر برای صادرات

چگونه می توانم سیر را با بالاترین کیفیت و با هزینه کم تولید کنم؟

در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • شرایط آب و هوایی سیر
  • زمان کاشت
  • خاک و تهیه بستر کاشت سیر
  • نحوه کاشت سیر
  • انتخاب پیاز بذر سیر برای کاشت
  • آبیاری مناسب
  • و سرانجام لقاح سیر


درباره این موارد در ادامه توضیح خواهیم داد. سیر گیاهی است که تقریباً در سراسر جهان به جز قطب ها و جنگل های گرمسیری رشد می کند. اما این گیاه در آسیای میانه و شاید مدیترانه شرقی واقع است. این پیاز بیش از ۲۰۰۰ سال کشت و استفاده می شود. سیر متعلق به خانواده لاله ها و نام علمی آن Allium sativum است. سیر یک گیاه چند ساله (دائمی) با ساقه لوله ای و محکم است و سطح آن نرم است و ساقه به ۳۰-۴۵ سانتی متر می رسد و مستقیم از زمین بیرون می آید. پیاز سیر از تعدادی پیاز کوچک و پهن تشکیل شده است. در شرایط مطلوب هر میخک سیر ، پیاز متشکل از هشت تا بیست میخک وجود دارد ، بنابراین یک گیاه در حال رشد و تکثیر محسوب می شود. برخلاف نشاسته ها ، سیر توسط یک پوسته نازک احاطه شده است که پس از مدتی از بین می رود. بوته های سیر در مناطق سرد و معتدل بذر تولید نمی کنند ، اما گاهی ممکن است پیازهای کوچکی روی ساقه ظاهر شود که می تواند با گیاه رشد کند. ایران از دیرباز یکی از صادرکنندگان سیر به کشورهای اروپایی بوده است که متأسفانه به دلیل غفلت از این محصول امروزه سایر کشورها از جمله چین ، کره ، اسپانیا ، مصر ، تایلند ، آرژانتین و آمریکا با عملکرد و تولید بسیار بالا از این محصول و تحویل به موقع به بازار به صادرکننده اصلی این گیاه تبدیل شده است. اگرچه به نظر می رسد کشت سیر آسان است ، اما در بیشتر موارد سیر باعث سیر درشت نمی شود. اطلاعات زیادی در مورد کشت سیر در دست نیست. لازم به ذکر است که کاشت علمی سیر باعث افزایش عملکرد کمی و کیفی آن می شود ، بنابراین علاقه مندان به تولید سیر ، دانشجویان و کارشناسان کشاورزی و باغداری با مطالعه این مقاله بهتر و آشنا تر خواهند بود.

سیر برای صادرات

سیر صادراتی درجه یک

سیر از نیلوفر آبی تیره ، که از فلات ایران نشات گرفته است. در ایران ، سیر از اولین سرماخوردگی منطقه تا پایان آبان کاشته می شود. کاشت سیر در بهار می تواند اندازه سیر را کاهش دهد و همچنین ممکن است قبل از زمستان جوانه زده و یخ را از بین ببرد. سیر در روزهای طولانی و در دماهای زیاد رشد می کند و به محض تولید غده گیاهی متوقف می شود. برای به دست آوردن حداکثر عملکرد در غده سیر ، باید به اندازه کافی در روزهای کوتاه و دمای پایین کاشته شود تا جوانه زنی در دمای بالا و طول روز طولانی تسریع شود. خاکهای رس نیز برای کاشت سیر مناسب نیستند ، زیرا یا غده ها به خوبی شکل نگرفته اند یا پیازها بد نیستند ، مگر اینکه این خاک ها توسط کود پوسیده سبک شوند. برای تهیه بستر کاشت ، ابتدا خاک باید با استفاده از گاوآهن ، دیسک و ماله کاملاً صاف باشد و در مناطق خشک با توجه به نوع آبیاری که جمع شده یا شخم خورده است ، تهیه شود. سیر صادراتی درجه یک برای صادرات به روسیه، عراق، ترکیه و دیگر کشور ها با بهترین قیمت ها عرضه می شود. بسته بندی سیر صادراتی از مهمترین قسمت های صادرات است که در این مجموعه با بهترین شکل در حال انجام است.

سیر برای صادرات

چرا خرید سیر عمده از مجموعه سودا سه

زیرا مجموعه سودا سه پیاز در این زمینه پیشگام بوده است. همچنین شرایط مناسب برای کاشت سیر در ایران منجر به پایین آمدن هزینه اولیه برده داری و در نتیجه سودآوری بیشتر شده است. فقط لازم به ذکر است که اهمیت کیفیت بذر برابر با تولید مناسب محصول است. سیر باید بخشی از تولید خود را برای کاشت سال آینده حفظ کند. در انتخاب دانه ، اندازه پیاز نسبت به اندازه سیر از اهمیت بیشتری برخوردار است. در حالی که برخی از کشاورزان پیازهای بزرگتری را انتخاب می کنند که برای کاشت مجدد مناسب هستند. کشاورزان با تجربه می گویند که پیازهای بزرگ بذر ضعیف دارند. جای تعجب نیست که پیازهای کوچک گاهی سیرهای بزرگ تولید می کنند. به همین ترتیب ، کاشت سیر بزرگ لزوماً بیشترین عملکرد را ندارد. سیر متوسط ​​دارای بیشترین بازده اقتصادی است. پیازهای کوچک را برای حفظ دانه ها بردارید. از بزرگترین ها برای خوردن یا فروش و از اندازه های متوسط ​​تا سالم برای کشت استفاده کنید. کارهایی که باید هنگام انتخاب پیاز سیر انجام دهید. اگر پیاز سیر را در زمستان خریداری می کنید باید مراقب باشید پیاز منجمد نشود. (راهی که شما هنگام پیاز زدن آن را تشخیص می دهید تا حدی نرم شده است). از کاشت سیرهای کوچک و تا حدودی سبک و سیرهایی که گوشت نرم یا جزئی یا جوانه های سبز آن دیده می شود ، خودداری کنید. سیر تا زمان کاشت نباید از هم جدا شود زیرا رطوبت خود را از دست می دهد و باعث خالی شدن آن می شود. صادرات سیر در ۹۸ و همچنین عرضه سیر تازه و سیر خشک در مجموعه باعث رونق این محصول در کشور شده است.

سیر برای صادرات
امتیاز
5٫0
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 0 (0 امتیاز)
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مجموعه کشاورزی سودا سه پیاز
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120954655
آدرس کانال: tejaratmosir@
پست الکترونیکی:info@sowdasepiaz.com

مطلب پیشنهادی

خرید سیر مناسب صادرات

فروش سیر صادراتی با کالیبر صادراتی

صادرات سیر یکی از تجارت های پر رونق در ایران می باشد. انواع سیر های …

سیر و موسیر
کانال موسیر ایران کانال سیر ایران